Uzay Seyahati

Bu sayfamızda gelecek nesilin yeni turizm destinasyonundaki gelişmelerden bahsetmek isteriz...

Uzay otellerinin projesi hazır. Dennis Tito yolu açtı. Artık uzay turizmini günlük hayatın bir parçası yapmak için çaba harcanıyor. Sizin yıllık izniniz ne zaman?

Dünya artık dar geliyor. İnsanoğlunun yeni hayali uzayda yaşamak ya da en azından tatilini Dünya dışında bir gezegende geçirmek. Görünen o ki bu hayalin önünde uzun vadede hiçbir engel yok. Pek yakında Orbital Hilton ya da Club Uzay Med Tatil Köyü'nü arayarak rezervasyon yaptırabileceğiz.

UZAY TURLARI - SPACE ADVENTURES

Dünya üzerinde yapılan nihayi macera uzay turları. Dünya'da tek uzay turu düzenleyen Space Adventures 'ın turların hakkında sizlere bilgi vermek isteriz;

Uzay Uçuş Programı, Yerçekimsiz Uçuş Programları, Süpersonik Jet Uçuşları, Yörünge Uçuşları, Astronot Eğitim Programları ve Derin Okyanuslarda Dalış programları ile dünyanın sayılı insanları arasındaki yerinizi alın.

NASA işbirliği ile gerçekleştirilen turların bazıları Baykonur Uzay Üssünde gerçekleştirilmektedir.

İlk sivil astronot olan Denis Tito Nisan 2001 de Uluslar arası uzay istasyonuna olan uçuşunu Space Adventures ile gerçekleştirilmiştir.

Uzaya çıkmak, uzay sınırına dünyanın en hızlı jetleri ile yolculuk yapmak, yerçekimsiz uçuşlara katılmak, astronotların aldığı eğitimlere katılmak, Soyuz Modülü, Derin okyanuslara denizaltılarla dalmak artık hayal değil.

UZAY TURLARI: TERRESTRIAL TOURS:

•    SPACE TRAINING; Astronotlar ile aynı eğitimleri alın, aynı imkanlardan yararlanın.

•    INNER SPACE; Derin Okyanus denizaltıları ile yabancı yaşam formlarını keşfedin.

•    EXPEDITIONS; Astronomik deneyimlerle uzayın derinliklerini keşfedin.

•    LAUNCH TOURS;  Soyuz mekiğinin titreşimlerine şahit olun.

•    ZERO GRAVITY: Roketsiz olarak uzayda uçmanın heyacanını yaşayın. Ağılıksızlığın dayanılmaz hafifliğini yaşayın.

•    EDGE OF SPACE: Yerden 26.000m yüksekte dünyanın en hızlı jetleri ile 9 G de uçun.

•    SUB-ORBITAL: Yerden 100.000m yüksekte,  yörünge altında yerçekimsiz ortamda uçacak olan ilk özel uzay yolcusu olabilirsiniz.

•    ORBITAL: Uzay programında son nokta. Astronot olun ve Uluslar Arası Uzay İstasyonuna Astronot olarak gidin. Karalıysanız, kaynaklarınız varsa ve yeterli iseniz neden astronot olmayasınız?